Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

O nas

 

Zapraszamy do pierwszego w Koszalinie Hostelu, mieszczącego się w pięknej willi oficerskiej z 1937 r przy ul. Reymonta 15. Hostel Green, położony jest w cichej, spokojnej dzielnicy. Doskonała lokalizacja sprawia, że zaledwie 15 minutowy spacer dzieli nas od centrum miasta oraz pięknego parku miejskiego im. Książąt Pomorskich. Hostel jest świetnie skomunikowany, dzięki licznym przystankom autobusowym, w krótkim czasie można dotrzeć w wybrany rejon Koszalina. W sąsiedztwie Hostelu Green, znajdują się: sklepy spożywcze, apteka, poczta oraz bary i restauracje, pływalnia, bibloteka...

Dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek, polecamy sąsiedztwo Góry Chełmskiej z wieżą widokowa, która jest jedną z trzech świętych gór Pomorza. W latach 1996-1999 utworzono miedzy Górą Chełmską, a Świętą Górą koło Polanowa trasę turystyczno-pielgrzymkową pod nazwą “Święte Góry Pomorza”. Trasa biegnie w oparciu o średniowieczny trakt łączący obie miejscowości. Krótsza trasa ma 33 kilometry, dłuższa 40 kilometrów.

Koszalin położony jest na Pobrzeżu Koszalińskim, nad rzeką Dzierżęcinką, nad Jeziorem Jamno i Jeziorem Lubiatowskim. Od Morza Bałtyckiego, dzieli nas zaledwie 11 km, drogę tę można pokonać min: rowerem - z miasta do Mielna, prowadzi piękna trasa rowerowa.

Warto również zwiedzić koszalińskie zabytki, znajdujące się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego, min: fragmenty murów obronnych z 1320 r, Katedrę Niepokalanego Poczęcia NMP z 1333 r, Domek Kata z XV w, gdzie mieści się siedziba Teatru Propozycji Dialog czy też zespół budynków Poczty Głównej.

Zapraszamy również do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego, Filharmonii Koszalińskiej, Muzeum Okręgowego, Skansenu Jamneńskiego, Muzeum Wody oraz galerii i kin.

W Koszalinie znajduje się największy w Polsce Amfiteatr z widownią krytą stałym dachem, gdzie co roku odbywają się liczne imprezy i festiwale, min: Festiwal Filmowy “Młodzi i Film”, Festiwal Filmowy “Integracja Ty i Ja”, Letni Festiwal Kabaretów, Festiwal Chórów Polonijnych, Festiwal Organowy, jak i również Hanza Jazz Festiwal.  

 

Więcej w tej kategorii: « Oferta Lokalizacja »